10 korzyści grania w gry

10 korzyści grania w gry

Od dziecka mężczyźni mogą słyszeć, że granie w gry nie przynosi absolutnie żadnych korzyści. W zasadzie przypominając sobie pierwsze gry komputerowe, w jakie większość millenialsów grała, można dojść do podobnego wniosku. Jest to jednak bardzo złudne.

Gry w dzisiejszych czasach znacznie się poprawiły. Można powiedzieć, że nie są już tym samym, czym były jeszcze dziesięć lat temu, nie wspominając o jeszcze starszych czasach. Nie warto mówić o tym, jak gry są bezsensowne. Znacznie bardziej taktowne, ale i zgodne z prawdą jest akcentowanie tego, jakie gry przynoszą korzyści.

Pierwszą korzyścią jest rozwój wyobraźni. Oczywiście, dla wielu może być to słaby argument, ale zupełnie ten sam argument podawany jest przy czytaniu książek, czy oglądaniu ambitnych filmów i jakoś nikt wtedy nie protestuje. Gry znacząco zmieniły swoje oblicze. Dzisiaj praktycznie najważniejszym czynnikiem jest fabuła. Oczywiście, grafika jest na wysokim poziomie, a postaci mogą wykonywać zjawiskowe akrobacje. Jest to jednak coś dane już przez wcześniejsze generacje. Nie sposób z tego nie korzystać. Jednak to właśnie fabuła, historia jest tym, co najbardziej wciąga. Niektórzy producenci wypuszczają nawet gry, które skupiają się tylko i wyłącznie na historii, ignorując przy tym rozgrywkę i system walki.

Drugą ważną kwestią jest poprawa zręczności. Gry niosą ze sobą dobrą zabawę, ale żeby naprawdę ją dawać, musi być w nich element rywalizacji. Najlepszym momentem do jego wprowadzania są zasady, które wymagają posłużenia się refleksem. Granie w gry bardzo dobrze pomaga w rozwoju refleksu.

Trzecia sprawa to nauka prostego faktu- każdy wybór pozostawia swoje konsekwencje. Gracz częstokroć musi podjąć decyzję, od której zależy zakończenie misji lub całej gry. Ma to oczywiście przełożenie na życie codzienne i dobrze o tym pamiętać.

Po czwarte, gry otwierają oczy na całe bogactwo popkultury. Bardzo często pierwsze starcie z jakimś znanym tytułem jest właśnie podczas grania w grę osadzoną w danym świecie. To bardzo dobrze, że można poznać wiele ciekawych tytułów właśnie za sprawą gier.

Piątym atutem gier jest fakt, że są wspaniałym sposobem na relaks. Oczywiście, można powiedzieć, że lepiej relaksować się na świeżym powietrzu, jednak każdy ma swoje upodobania.

Po szóste, gry to często dobry pomysł na integrację ze znajomymi. Jeżeli jest się w nowym towarzystwie, dobrym rozwiązaniem jest wspólna gra w jakąś grę, która potrafi zająć każdego i zapoczątkować jakieś relacje społeczne.

Siódmym atutem gier jest ich różnorodność. Grając w różne gry, stajemy się bardziej otwarci na różne sposoby rozrywki. Co prawda nie jest to diametralna zmiana, ale pozwala na krok po kroku stawanie się otwartym człowiekiem.

Gry pozwalają też wkręcić się bardziej w światy znane z filmów lub książek. Dzięki temu można stać się jeszcze większym fanem i jeszcze bardziej poznać całe uniwersum.

Gry to także sposób na poznawanie nowych osób. Nie trzeba kogoś brać do gry i przy niej poznawać. W internecie można poznać wiele osób, właśnie podczas grania. Takie znajomości mogą wbrew pozorom wiele przetrwać.

Ostatnią korzyścią, która płynie z gier jest… Sama przyjemność. To właśnie dla niej gra się w gry i nie można dać sobie wmówić, że to coś złego.

4.2/5 - (ilość ocen: 8)